Nordic Walking GoNordic.pl - Ciekawe miejsca polecane do uprawiania NW

Jeżeli jakiś pomysł na pierwszy rzut oka nie wydaje się absurdalny, nic z niego nie będzie. (Albert Einstein)Ciekawe miejsca do uprawiania Nordic Walking

Mówi się, że Nordic Walking można uprawiać wszędzie, ale czemu nie kozystać z miejsc, które oprócz terenów do chodzenia gwarantują piękne okoliczności przyrody.

Dlatego też postanowiliśmy zebrać najciekawsze miejsca w Polsce, które starzy wyjadacze tego sportu mogą polecić nowicjuszom. Zachęcamy do przesyłania swoich propozycji.

e-mail nadawcy:

województwo

miasto

nazwa

opis

Ostatnio dodane miejsca

Park Grabiszyński ( Wrocław, dolnośląskie )

Park Grabiszyński położony jest we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej. Park można podzielić na dwie części: starszą i młodszą. W części młodszej znajduje się plac zabaw dla dzieci (huśtawki, piaskownice itp.) oraz sporo ławek do siedzenia. Natomiast w drugiej części parku znajdują się aleje lipowe i piękne łąki na których w słoneczne, ciepłe dni mieszkańcy Wrocławia urządzają rodzinne pikniki, opalają się. Jest też tutaj ścieżka zdrowia: drabinki, drewniane konstrukcje służące do wszelakich ćwiczeń, siłownia oraz kolejny plac zabaw dla dzieci. Na obrzeżach parku płyną dwie rzeki Ślęza i Grabiszynka. Park Grabiszyński to idealne miejsce do uprawiania nordic walkingu, biegania, jazdy na rowerze.

dodano dnia: 2012-12-12 | komentarze

Dolina Luizy, Wapienica ( Bielsko-Biała, śląskie )

Jednym z piękniejszych fragmentów przyrody jest między innymi górna część doliny rzeki Wapienicy. Tworzy ona najdłuższą na terenie miasta dolinę górską (Dolina Luizy) pokrytą lasem mieszanym i iglastym, położona pomiędzy szczytami Beskidu Śląskiego: Palenicą, Błatnią, Trzema Kopcami i Szyndzielnią.
W centrum Doliny znajduje się zapora im. Prezydenta Ignacego Mościckiego. Dolina ta tworzy zespół przyrodniczo - krajobrazowy, stanowiący miejsce wypoczynku.
Ponad doliną Wapienicy rozciąga się rezerwat przyrody, z paprociami i naparstnicą oraz lasem bukowym z domieszką jodły, świerka, jaworu i klonu. Na terenie tym występuje gatunek jelenia, sarny, dzika i rysia i występuje tam swoisty mikroklimat.

dodano dnia: 2012-09-18 | komentarze

bulwary przy Necku ( Augustów, podlaskie )

Bulwary spacerowe nad rzeką Nettą i jeziorem Necko w Augustowie to wspaniałe tereny do spacerów Nordic Walking z przepięknymi widokami. Bulwary ciągną się na długości 4km, co w zupełności powinno zaspokoić apetyt zapalonego chodziarza.

dodano dnia: 2012-07-19 | komentarze

by JARLEY