Nordic Walking GoNordic.pl - Filmy instruktażowe opisujące chód nordycki

Jeżeli jakiś pomysł na pierwszy rzut oka nie wydaje się absurdalny, nic z niego nie będzie. (Albert Einstein)Filmy o Nordic Walking

Poniżej zamieszczamy kilka filmów o Nordic Walkingu, które pozwolą poznać podstawy tego sportu jak i pomogą w doskonaleniu Waszej techniki.1. Film "Basic Instructions & Techniques" to doskonała instrukcja dla początkujących chodziarzy. Z filmu dowiedzieć się można:
- jak poprawnie układać kije podczas chodzenia
- jak i kiedy układać nogi synchronizując to z używaniem kijków
- jak mają pracować ręce

Poznamy także technikę Nordic Walking podczas podchodzenia pod górę i schodzenia ze zbocza.2. Film "Nordic Walking Demonstration" to między innymi prezenacja różnych stylów chodzenia z kijkami. Od wolnego Nordic Walkingu po równym terenie przez chód pod strome zbocze aż do biegu z kijkami. A wszystko przedstawiane przez trenera Nordic Walking z Wielkiej Brytanii.

Dzięki temu filmowi poznamy również podstawowe ćwiczenia rozgrzewające przed Nordic Walkingiem.3. Nordic Ski Walking, czyli Chód Narciarski, to sprawdzony sposób na zdrowe hobby, które zadba o Twoje mięśnie, serce i układ krwionośny, pozwoli Wam spalić niechciane kilogramy i niezawodnie wpłynie na Wasze dobre samopoczucie. W zależności od stopnia zaawansowania może pełnić rolę bezkontuzyjnej aktywności dla seniora lub wymagającego treningu dla atletów. Nic nie kosztuje, może być uprawiany o każdej porze roku i praktycznie wszędzie, gdzie uda Wam się zabrać ze sobą kijki.

"Nordic Ski Walking" to film instruktażowy, dzięki któremu poznacie wszystkie zalety Chodu Narciarskiego oraz podstawowe i zaawansowane techniki treningu, które zaprezentuje Wam wielokrotna Mistrzyni Świata w biathlonie - Lise Meloche.

Chód Narciarski to sposób na poszerzenie tradycyjnych spacerów o nowe elementy, które pozwolą spalić więcej kalorii, gimnastykować całe ciało i czuć się lepiej każdego dnia!

by JARLEY